Ik ben momenteel druk bezig om m'n 2004 XL1200C Custom, die ik sinds een paar weken heb te leren kennen. Even beetje aftasten wat normaal is en wat niet, aangezien het een totaal andere beleving is dan de motoren waar ik tot nu toe op gereden heb (Kawa Z650 en Honda CBF600) Ondanks de rubber ophanging trilt en schudt t behoorlijk en komen er nogal veel verschillende geluiden uit blok. Maar m'n schoonvader (met zn '82 shovelhead) vindt m heerlijk soepel..


Maar nu merk ik wel, dat wanneer je over witte lijnen op het het wegdek rijdt/ kruist, of de beruchte grijze lasnaden of slecht wegdek, dat de Sportster er heel erg op reageert. Dan gaat het voorwiel ineens erg "zoeken" en soms vrij abrupt. Dat heeft misschien ook te maken met de smalle 90 band (die langzaamaan wel aan vervanging toe is). Maar met andere motoren heb ik dat nooit gevoeld.
Nu ben ik benieuwd of er meer mensen zijn die dat hebben en of dat nou eenmaal bij deze motor hoort, want op dit moment voelt t niet echt vertrouwd.